V našem sále jste už mohli vidět

Česky

Program, který pořádáme v sále je velmi pestrý. Vystoupily u nás kapely Garage, Velvet Underground Revival nebo Laco Deczi a Celula New York, ze zahraničních interpretů to byli například Bob Log III., Selwyn Birchwood, Marcus Bonfanti nebo izraelští Malox.
V rámci klubové noci UNITED ISLANDS u nás vystoupily začínající kapely. Hostili jsme dva ročníky charitativní akce Rock for Kids pravidelně pořádané našimi přáteli ve prospěch nadace Tilia, která pomáhá dospívajícím dětem z dětských domovů připravit se na samostatný dospělý život. Mohli jste si u nás dát pivo s knírem a podpořit tak akci Movember. Jsme rádi, že prostory můžeme poskytnout i organizaci zabývající se paliativní péčí Cesta domů, v jejíchž řadách máme několik přátel. Prostory našeho klubu a Vinohradské pivo si oblíbila i pražská vietnamská komunita. Výročí znovunavázání diplomatických vztahů s Izraelem jsme oslavili dvoutýdenním pásmem hudby, divadla, projekcí a videoinstalací pod názvem Václav Havel a Izrael. Ze starší generace k nám našli cestu Werichovci. V době mistrovství světa v hokeji se zase sál zaplnil fanoušky. Své texty u nás četli Jáchym Topol, Ivan Landsmann nebo Michael Žantovský.
Podium se mění i v divadelní prkna, představili se u nás například Ochotní Suchdolníci a vrací se k nám i Divadlo Na tahu.
Projekce se většinou nesou v duchu dokumentárního žánru. V rámci celosvětové premiéry jste u nás mohli vidět film o důsledcích produkce levné konfekční módy The True Cost, Své dokumentární filmy u nás představili režiséři Martin Šmok (Bricha), Jan Látal (Česká pivní válka) nebo André Menras (Utrpení ze ztráty).
Přednášky a setkání nad fotkami, které jste u nás mohli vidět, se týkaly pomoci uprchlíkům na chorvatské hranici, vysokohorských expedic nebo komiksové tvorby newyorského výtvarníka Eliho Valley.
Sál je rovněž pravidelně dějištěm pubquizu, při němž si přijdou na své milovníci otázek z nejrůznějších oblastí, a to nejen v češtině, ale jednou v měsíci i v angličtině. Pro svůj turnaj tu našli dobré zázemí i vášniví hráči mariáše.
Podzimní a zimní nedělní odpoledne patří ve Vinohradském pivovaru dětem. Za dobrovolné vstupné u nás děti mohly vidět spoustu divadelních představení, například Skřítka od Buchet a Loutek nebo Toy Machine a vyzkoušet si výtvarné techniky, komiks, koláž, stavbu města, herecká cvičení nebo se stát součástí kapely v dílnách s výtvarníky, divadelníky, hudebníky či tvůrci dokumentárních filmů.
V neposlední řadě musíme zmínit hudebně zábavné těleso Vinohradišťan, které dali dohromady někteří členové s námi spřátelených kapel (Bananna Split, Jackylovy slipy, Mr. Tyčka, The Breakers...) specificky pro pravidelné vystupování ve Vinohradském pivovaru. Dětská dechově rytmická sekce Vinohradišťanu, tvořená pravidelnými i náhodnými návštěvníky, čítá až čtyřicet hlav.

Datum: 
Středa, leden 1, 3000 - 19:00