Bob's Collective

Středa, Září 25, 2019 - 20:30
Druh akce: 
premiérové vystoupení nového bigbandu

Bob’s Collective je mladý big band složený z jazzových nadšenců, hudebních profesionálů i amatérů. Nápad založit big band dostal saxofonista, klarinetista a skladatel Lukáš Bořek na Letní jazzové dílně Karla Velebného ve Frýdlantu. Po dlouhých letech, inspirován skvělou prací českých i zahraničních lektorů a s několika vlastními skladbami v šuplíku, oslovil spřátelené účastníky „frýdlantských jazzových lázní“. Vycházel z předpokladu, že jazzové nadšení v duchu Karla Velebného, které většina členů orchestru zažívala na vlastní kůži, bude hlavní hnací silou nového uskupení. Během pár měsíců se podařilo zorganizovat první zkoušku.
Cílem big bandu je hrát skladby, které jazzmany baví. Nejen autorské skladby ale i standardy v méně tradičních aranžmá. Věříme tomu, že téměř jakýkoliv hudební žánr může bavit široké publikum. Ovšem pouze za předpokladu, že hraní baví samotné hudebníky na podiu…
A nás to opravdu baví moc…
Na našem vůbec prvním veřejném vystoupení uslyšíte několik světových premiér autorských skladeb, jazzové standardy tradiční i moderní, vokální i instrumentální. Těšit se můžete na vše, co k jazzu patří!
Těšíme se na vás!

150,-