To jsem z toho jelen

Úterý, Listopad 5, 2019 - 17:00
křest knihy

Vyčistěte si klektáky, naostřete tesáky a připravte se na pořádnou porci kultury!

Křest autorské knihy „To jsem z toho jelen“ mladé české ilustrátorky Terezy Lukešové.
Bohatě ilustrovaná publikace o české přírodě a myslivosti nahlíží do tajemného světa lesní zvěře, mysliveckých tradic a přibližuje vztah myslivců k lesu a krajině. Naučná kniha dětem vysvětlí, proč září i říjen dostaly jméno podle jeleních námluv, jak Bivoj pomocí kance získal nevěstu, i proč zajíci musí jíst svoje bobky. Téma myslivosti přesahuje do kultury, českého jazyka i biologie. Myslivost podle Terezy Lukešové učí myslet na to, jak se s respektem chovat k volné přírodě a jejím obyvatelům. „Děti i dospělí se dozvědí, jaké vztahy vznikaly mezi lidmi a českou přírodou a jak se k naší krajině chováme dnes. Zjistí, že správný myslivec musí o zvěř nejdřív pečovat a až pak ji lovit a že je velký rozdíl mezi lovem a zabíjením,“ vysvětluje.
S knihou Česká myslivost byla nominována na Národní cenu za studentský design 2018, její ilustrace byly součástí knižní řady pohádek pro děti
s poruchou autistického spektra, která získala Zlatou stuhu za nakladatelský počin. Tereza ilustruje pro přední česká nakladatelství, naposledy pro nakladatelství Labyrint v knize Příběhostroj, nominované na knihu roku 2019.

Autorskou knihu s více než 120 ilustracemi a poutavým vyprávěním vydává nakladatelství Pikola. Kniha je určena pro děti od 8 let.

Vstup zdarma