22 / 4 / 2017 / 20:30

LOS CULOS + STRANGER DANGER

Cca 10 let existující kapela se jako jedna z mála u nás věnuje stylu "rock latino". Od převzatého repertoáru současných španělských a latinskoamerických kapel (Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat, Eskorzo atd.) se časem dostala k vlastním skladbám, které již v koncertním programu převažují. Nedávno pokřtila první ryze autorské album Pichona y Pichón, stejnojmenný klip je k vidění na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=k0jlN24J72I
V současné době hrají Los Culos v pětičlenné sestavě s dvěma kytarami, baskytarou, bicími a perkusemi.
O úvod večera se postarají mladí lvi ze Stranger Danger.

19 / 4 / 2017 / 20:00

PUBDANCE 50S'N'60S

Vyhlášení specialisté na Early R&B a Rock & Roll Vás nejen pobaví, ale i roztančí !
http://www.teajayivo.cz/
https://www.facebook.com/HEY-KEY-630011453816298/?fref=ts

5 / 4 / 2017 / 21:00

BREWIN´ TO THE MUSIC

Zatímco hladiny řek stoupají vlivem vysokých teplot, nedostatek slunečního svitu, zavedení EET, blížící se nutnost podat daňové přiznání a další nepříznivé faktory mohou mít devastující vliv na hladinu endorfinu ve Vašem těle... Pokud se Vám kupříkladu ve středu v pravé poledne rozezní v hlavě sirény, znamená to s největší pravděpodobností, že množství radosti ve Vašem krevním oběhu kleslo pod měřitelnou úroveň. Tedy nejvyšší čas s tím začít něco dělat! 5. dubna od devíti večer jsme proto pro Vás připravili ve Vinohradském pivovaru terapii ve formě komplexního všesmyslového zážitku. J.J.Bigband se chystá servírovat vyzrálé lahůdky z dědictví Franka Sinatry a otvírat hity těch nejlepších ročníků z produkce Bee-Gees, nebo Earth Wind and Fire. Standardně nebudou chybět silné speciály à la Sir Duke Stevie Wondera, ani rafinovaná chuťovka z dílny Big Phat Bandu podávaná ve vzrušujícím, do detailu vyladěném arrangement dle Gordona Goodwina, to vše dochucené brazilským kořením A.C.Jobima.
Můžete se těšit na swingové klasiky, pecky ve stylu funky, filmové soundtracky, soulové vypalovačky i popové hity. Třešničkou, která vyskočí z dortu, pak bude naše nová zpěvačka Karolína Vágnerová.

31 / 3 / 2017 / 21:00

Legendary Buccaneers & The Wild Roots

Kapela Legendary Buccaneers a kapela The Wild Roots v tento jedinečný večer pokřtí své nové singly. Pro každého příchozího máme připravené pivo zdarma.
https://www.facebook.com/events/569618799892042/

30 / 3 / 2017 / 18:30

MediCafé

Hostem bude doc. MUDr. František Duška, Ph.D., přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, tématem tohoto MediCafé bude "Lidský faktor v akutních situacích", aneb proč a jak dělají doktoři chyby, a jak jim předejít

MediCafé alias lékařská vědecká kavárna jsou neobyčejná setkání laiků, mediků a všech přátel medicíny s odborníky. Neobyčejná proto, protože místem jejích střetnutí nejsou nemocnice, posluchárny, polikliniky ani učebny ale pohodlné kavárny či jiná podobná zařízení. Jenom tam si mohou všichni sednou k jednomu stolu a společně si vychutnávat svůj šálek kávy. V příjemnější neformální atmosféře se dotazy kladou samy a odpovědi hledají snáz.
Smyslem Medicafé je popularizovat lékařskou vědu. Ukázat, že to není jen rigidní soustava, ale naopak dynamická struktura, která nás každý den ovlivňuje a obklopuje všude kolem.
Mnoho pacientů by rádo pochopilo, co se skrývá za složitým názvem jejich diagnózy nebo choroby jejich blízkých. Jak pokročil výzkum v léčbě nádorů a vzácných metabolických poruch. Nebo je zajímají civilizační onemocnění, proč je jejich výskyt tolik alarmující a jak jim předcházet.
A stejně tak zajímají tato témata i studenty – mediky i nemediky. Proč bychom se museli učit jen někde v posluchárně na tvrdých židlích? A vlastně proč bychom se o medicíně měli JEN učit, když se o ní dá zajímavě diskutovat?

26 / 3 / 2017 / 16:00

Pohádky o velrybách, tučňácích a chobotničkách

Jak asi vypadá podmořský cirkus? Na jaké hudební nástroje vlastně hrají chobotnice? A čeho je schopen takový zamilovaný tučňák? Příběhy z mořských hlubin i z pobřeží promítáme tuto neděli. Přijďte se podívat na perly archivní i současné animované tvorby z Československa, Francie, Spojených Států a odjinud.
Téměř jazykově bezbariérové (jedna pohádka je v češtině)

Tales on Whales, Penguins and Octopuses
Animated films for children (and adults)

Do you wander what deep-sea circus may look like? What musical instruments can octopuses play? And how courageous is a penguin in love? Stories from under the sea and from seacoast will be screened this Sunday! Come and watch the pearls of archival and contemporary animation from former Czechoslovakia, the U.S., France and other places.
One film in Czech, the rest language barrier free

25 / 3 / 2017 / 18:00

ŽIŽKOVSKÁ NOC

Od čtvrtka 23. 3. do soboty 25. 3. 2017 ovládne celou čtvrť a okolí unikátní spojení nejzajímavějších klubů, kaváren a hospůdek. Na sedmém ročníku Žižkovské Noci zažijete desítky multižánrových scén, stovky interpretů z celého světa a tisíce lidí v ulicích. Za tradičně minimální vstupné se ti otevře kouzelný svět plný kapel, básní, divadel, DJs a hlavně - jedinečné zábavy pro každého. Ať jsi starej nebo mladej, černej nebo bílej - Žižkovská Noc je i pro tebe!

Konkrétně sobota ve Vinohradském pivovaru se ponese v duchu reggae a ska:

19:00 Jsem z toho jelen (reggae funky)
20:10 Gangsta SKA (ska)
21:20 Larika (ska reggae)
22:25 Shizzle Orchestra (rap/brass/band)
23:30 Chichimeků (ska reggae)
00:30 Rocky Leon [AT] (reggae)
01:30 Dub Collectiv (dub)

Bližší info najdete na webu festivalu:
http://zizkovskanoc.net/
Navštivte též oficiální event celého festivalu, kde najdete aktuální informace o všech scénách:
https://www.facebook.com/events/1854260851517863/
O všem kolem Žižkovsé Noci se můžete dočíst i zde:
https://www.facebook.com/zizkovskanoc/

24 / 3 / 2017 / 18:00

ŽIŽKOVSKÁ NOC

Od čtvrtka 23. 3. do soboty 25. 3. 2017 ovládne celou čtvrť a okolí unikátní spojení nejzajímavějších klubů, kaváren a hospůdek. Na sedmém ročníku Žižkovské Noci zažijete desítky multižánrových scén, stovky interpretů z celého světa a tisíce lidí v ulicích. Za tradičně minimální vstupné se ti otevře kouzelný svět plný kapel, básní, divadel, DJs a hlavně - jedinečné zábavy pro každého. Ať jsi starej nebo mladej, černej nebo bílej - Žižkovská Noc je i pro tebe!

Konkrétně pátek ve Vinohradském pivovaru se ponese v duchu indie:
18:00 The Hills (indie rock)
19:00 Her English Blood (indie pop)
20:00 Nano (indie pop)
21:00 Acute Dose (indie rock)
22:00 Role (indie rock)
23:05 Houpací koně (indie)
00:20 Ryder the Eagle [FR] (indie alternative)
01:20 Peter Pan Complex (indie pop)

Bližší info najdete na webu festivalu:
http://zizkovskanoc.net/
Navštivte též oficiální event celého festivalu, kde najdete aktuální informace o všech scénách:
https://www.facebook.com/events/1854260851517863/
O všem kolem Žižkovsé Noci se můžete dočíst i zde:
https://www.facebook.com/zizkovskanoc/

19 / 3 / 2017 / 20:00

SUNDAY NIGHT LIVE #3

Tentokrát v režii pražských písničkářů - pohodový nedělní večer může začít!

Franta K.Barták
je "odchovanec" především českých písničkářů typu Karla Kryla, Jaromíra Nohavici, Karla Plíhala či Slávka Janouška. První pokusy o tvorbu se datují do roku 1996 - od té doby chrlil po několik let každý rok až nesmyslně velké (jak se na citově labilní věk dospívání sluší) množství vlastních skladeb, k nimž lze přidat i zhudebněné texty světových básníků a tvorbu čistě instrumentální.
V současné době používá při vystoupení dle možností kytaru akustickou i elektrickou, dále klavír a případně všelijaké další nástroje.
V zvukově amatérských podmínkách nahrál a samizdatově "vydal" zatím dvě alba: Minuta po půlnoci (2002) a Tisíc let (2005). V roce 2008 začal za pomoci dalších muzikantů (např. ze skupiny Chaotic) nahrávat v domácím studiu Tomáše Mikyšky nové album. U tohoto projektu byl již zvukový záznam na poněkud vyšší úrovni než u předchozích alb nahrávaných pomocí videokamery, starého kazeťáku a mikrofonu z Tesca.
http://bandzone.cz/frantakbartak?at=dashboard

Zbyněk Zeman
Začínal na elektrickou kytaru zn. Galaxis a přes klasickou "španělu" jsem se dostal k mým oblíbeným: šestistrunné "Samick" a dvanáctistrunné "Seagul".
Na kytaru mě první akordy naučil brácha Pavel, zbytek já. Mými vzory byly hudební skupiny Manowar, Helloween a Elán, bohužel nebyli v tu dobu u nás v Rumburku vhodní spoluhráči rockeři, a tak jsem hrál sám.
Za můj posun k písničkářům může "Mikymauzeleum" Jaromíra Nohavici.
http://mujweb.cz/zeman.zbynek/?redirected=1487764914

Gorodky
Duo Jirka Kyncl (- kytara, ukulele, zpěv, autor) + Michal Gololobov (- elektrický dechový nástroj EWI Akai, flétny, foukací harmoniky, perkuse) hraje humorné a pokud možno neblbé písničky. Duo vzniklo před dvěma lety. Chlapci hrají např. na Večerech písničkářského humoru v Prostoru Letňany, na různých literárně písničkových akcí, v klubech, open micích a tak.

SUNDAY NIGHT LIVE je naše pásmo nedělních koncertů s ambicí představovat kapely a sólové hudebníky a jejich autorskou tvorbu napříč žánry, především ze současné mladé klubové scény.

17 / 3 / 2017 / 21:00

Electromusic

O notnou dávku electroswingu, klubového house a další elektronické muziky k poslechu, k tanci a nebo jen tak k pivku se postarají:
DJ Neighbout (Paralel Activity, Studio Sejf)
DJ DemiJohn (Studio Sejf, USB)
DJ Skacko (Drumbasstear ds)

16 / 3 / 2017 / 20:00

VOSTO5 - KOŠIČAN 3

"NOČNÍ ROZHLASOVÝ POŘAD URČENÝ PRO POSLUCHAČE OSAMĚLÉ, OPUŠTĚNÉ A NEÚSPĚŠNÉ"
Pořadem Vás provedou jako každý týden moderátor Pavel Pláteník a jeho stálý host, sólista Příbramského divadla v Příbrami, Karel Krautgartner. A právě díky tomuto pořadu je možné sledovat nejdojemnější milostný příběh všech dob! Setká se Jarmila T. se Standou Pleskotem? Kde a za jakých okolností? Vlaková souprava je již odbržděna a my máme celý noční pořad před sebou!

rezervace možná na jan.sticha@vinohradskypivovar.cz

http://vosto5.cz/repertoar/kosican-3/

14 / 3 / 2017 / 19:00

Přírodní krásy argentinské Patagonie

Přijďte si poslechnout příběhy, které vás zavedou za vzácnými potápkami z horských jezer, ke kaktusům z vyprahlých pamp, nebo za tajemným datlem, ukrývajícím se v araukáriových pralesích.
Hlavním cílem měsíční cesty přednášejících (Ondřej Volf, Vít Zavadil, Vlastimil Peřina) bylo uvidět extrémně vzácné (v roce 1974 jich bylo 5 000, nyní posledních 500) potápky argentinské, které žijí právě na náhorních plošinách pod Andami na jihu Patagonie.

10 / 3 / 2017 / 20:00

LADA x MAYEN pro Milíčovu kapli

Benefiční koncert na podporu rekonstrukce Milíčovi kaple v Praze - Malešicích.

LADA
Dívčí sbor LADA se zformoval v listopadu loňského roku ze skupiny kamarádek, které - kromě nadšení z jídla a pití - spojuje nadšení z muziky a společného zpěvu. Pustily se do interpretace moravských lidových písní, které si jako rodilé Pražačky s láskou půjčují a považují je za jeden z nejkrásnějších národních pokladů.
www.facebook.com/ladasbor
www.instagram.com/lada_sbor

MAYEN
Alternativní popová kapela Mayen, hrající slovy Pavla Turka (Respekt) veselé písničky o smutných věcech, vznikla v roce 2013 jako sólový projekt Lukáše Vydry, písničkáře a bývalého kytaristy synthpopových Girls on Drugs (nyní Deaths). Do povědomí hudební veřejnosti se dostala po vydání debutového EP Wonder Years. Po čase projekt vyrost v regulérní živou kapelu. Přibyl kytarista Lukáš Klavrza, baskytarista Josef Hradilek a klávesista Jáchym Krohe a bubeník Václav Miškovský, díky čemuž dostaly Vydrovy písničky nový a dynamičtější rozměr. Od té doby stihli Mayen odehrát množství koncertů v Čechách i na Slovensku. Server aktualne.cz zařadil Mayen mezi největší objevy na alternativní scéně pro rok 2014. Na jaře 2015 vydali Mayen pod domácím labelem Stracastic ve formě digitálního downloadu druhé EP nazvané Elegy, které doprovázelo vřelé přijetí fanoušky, publicisty i hudební blogosférou. Minulý rok se Mayen připomněli experimentálním singlem April Is the Cruelest Month/ Bruise a letos na jaře plánují vydat nové EP odrážející jejich současný zvuk, v kterém pomalu ustupuje zasněná nostalgie lyrického bezčasí a střídá ji naléhavější reflexe osobních prožitků i současných nálad ve společnosti. https://soundcloud.com/mayenmusic; https://www.facebook.com/mayenband

https://www.facebook.com/events/427676657585475/

5 / 3 / 2017 / 16:00

Můj medvěd Flóra (Kejklíř)

Mnozí asi znají knížku Daisy Mrázkové. Ale umět číst není jen tak. A umět si hrát se svou hračkou, vymýšlet si situace, do nichž se dostává i jejich řešení, najít k světu hezký vztah, to také není tak docela samozřejmé, jak by se mohlo zdát.
Scénář, režii, písničky i výpravu vytvořili a hrají (si) Luděk Richter a Věra Čížkovská.
Představení trvá 45 minut

4 / 3 / 2017 / 21:00

JAZZMAZEC

Kapela Jazzmazec, která ve své autorské tvorbě kombinuje prvky nejen jazzu a rocku,ale i klasické hudby, hraje již 8 let. V aktuální sestavě (Luboš Malý - kytara;Radek Břícháč - bicí,Jiří Filčev - baskytara a Jan Korbel-saxofon), hraje třetím rokem. Má na svém kontě již 3 natočená CD, poslední křtěné v listopadu roku 2015. Ke slyšení ve Vinohradském Pivovaru budou převážně autorské skladby, doplněné jazzovými standardy.

1 / 3 / 2017 / 21:00

BREWIN´ TO THE MUSIC

Jako každou první středu v měsíci není ve VP o hudbu nouze - tuto středu v podání stálice J.J. BigBandu!

26 / 2 / 2017 / 20:00

SUNDAY NIGHT LIVE #2

Jsem z toho jelen
Reggae-funk jak cuketa s jemnou příchutí plísně.
http://bandzone.cz/jsemztohojelen

Toad in the Stone
Toad in the Stone je čtyřčlenná indie-rocková kapela z Prahy, která vznikla na podzim 2014
http://bandzone.cz/toadinthestone?at=dashboard

SUNDAY NIGHT LIVE je naše pásmo nedělních koncertů s ambicí představovat kapely napříč žánry, především ze současné mladé klubové scény.

26 / 2 / 2017 / 16:00

Gulliver v Liliputu (Teatro truhla)

Intriky a pykle - zkrátka za všechno může Blefusko...
Loutkové divadlo s živou hudbou.

24 / 2 / 2017 / 18:00

MARTIN DOLEČEK - ZTROSKOTÁNÍ V AUSTRÁLII

Přednáška Martina Dolečka o tom, jak s Alyí ztroskotal na pustém Australském pobřeží. Vstupné 180 Kč. Veškerý výnos je určen na záchranu Alye! Alya potřebuje pomoct! Všichni jsou srdečně vítáni.

https://www.facebook.com/events/721956161305325/

23 / 2 / 2017 / 19:30

TALKSHOW KVŮLI ČEHO?

Originální talkshow herce Klicperova divadla Vojtěcha Braníka Dvořáka v roli bláznivého moderátora Bartley McCormicka a jeho zajímavých hostů.
Hosté:
HONZA KALINA/ kapela Sto zvířat
KUBA ŠORM a TERKA TALIÁNOVÁ/ seriál Trpaslík
LEXA GUHA/ Pravé české míchačky

22 / 2 / 2017 / 20:00

PubDance 50s'n'60s

Vyhlášení specialisté na Early R&B a Rock & Roll Vás nejen pobaví, ale i roztančí !
http://www.teajayivo.cz/
https://www.facebook.com/HEY-KEY-630011453816298/?fref=ts
DJské duo dorazí posílit i OLIVA, která zahraje a zazpívá několik písniček.
https://www.facebook.com/OLIVA-1887907314760679/?fref=ts&__mref=message_...

19 / 2 / 2017 / 16:00

Psí pohádky

Na přání dětí uvádíme tentokrát animované příběhy o pejscích a hafanech. O Plutovi, který rád zpívá, ale neumí to. O tom, že být jiný než ostatní, nemusí být vůbec špatné a o dalších psích dobrodružstvích. Výběr veselých retro pohádek z různých koutů světa. Tyto filmy pobaví vaše děti jemným humorem a tempem, které odpovídá jejich přirozenému smyslovému vnímání.
Jazykově bezbariérové
Vstupné zvažte sami

DOG TALES
Animated films for children (and adults)

As requested by our little spectators, this Sunday’s series will be dedicated to dog tales. Tales about Pluto, who loved to sing, but was very bad at it, about what it is like to be different than others and more. Come and join us for a projection of fun vintage cartoons from all over the world. These visually and musically rich films will entertain your children with gentle humor and pace natural to a child’s sensory perception. Language barrier-free

15 / 2 / 2017 / 20:00

VOSTO5 - STAND´ARTNÍ KABARET

Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer se k nám opět po čase vrací. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a tak se nemusíte bát přijít znovu.
Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart!
Nic víc, nic míň!

Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petar Prokop a Kurt Bauer
Délka představení: 45-60 minut

Rezervace: jan.sticha@vinohradskypivovar.cz

13 / 2 / 2017 / 20:30

Horáček SwingOrchestra

Filmové a muzikálové melodie ale i další bigbandovou nálož představí Horáček SwingOrchestra.

http://www.hsorchestra.cz/

12 / 2 / 2017 / 16:00

O pejskovi a kočičce

Knížku Josefa Čapka O pejskovi a kočičce nejspíš většina z vás zná. Příběhy o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se nedají zašít kalhoty, nebo panence, co tence plakala, pro vás do divadelní podoby převedl Jiří Žák. V představení uslyšíte i veselé písničky a jistě pobaví malé i velké diváky.

5 / 2 / 2017 / 16:00

O Červené Karkulce

Pohádku „O červené Karkulce“ všichni dobře znají. Klauni Jeníček s Mařenkou jí však znají trochu jinak. Jak by to vypadalo, kdyby vlk byl vegetarián? Nebo kdyby si babička vlka nechala coby domácí zvíře? Nebo kdyby Karkulka cestou snědla a vypila všechno, co bylo v košíku? Klaunská pohádka, ve které je všechno jinak. Pohádka je určena dětem a jejich rodičům.
Představení trvá 45 minut

1 / 2 / 2017 / 21:00

BREWIN´ TO THE MUSIC

Tak jako každou první středu v měsíci, ohlásí polední sirény po celé Praze večerní koncert „Brewin´ to the music“ ve Vinohradském pivovaru, tentokrát v provedení Back Side Big Bandu!

Moderní jazzový orchestr Back Side Big Band má více jak 20ti letou historii a je dnes zavedenou kapelou, která potěší ucho hudebního znalce, ale i srdce toho, kdo se chce bavit.
Repertoár big bandu obsahuje nejen standardy autorů swingové éry (G. Miller, D.Ellington, D. Gillespie, H. Hancock,…), ale i kompozice současných autorů (Chick Corea, Milan Svoboda, Joe Zawinul, Stevie Wonder, atd.). Nechybí ani energické skladby v latinsko-americkém rytmu, které často strhávají naše posluchače do taneční nálady.
Uměleckým vedoucím kapely je Lenka Vašátková, která vystudovala dirigentství na Ježkově konzervatoři v Praze, působila v řadě mezinárodních orchestrálních formací a dnes vyučuje hudbu.
http://www.bsbb.cz/

29 / 1 / 2017 / 20:00

SUNDAY NIGHT LIVE #1

Martin Chik
Živelný hráč na steelovou kytaru, stálice pražské bluesové scény. Můžete ho často slyšet v klubech, po hospodách i na ulici. Inspirací jsou mu bluesmani jako Robert Johnson, Muddy Waters, John Lee Hooker, Howlin' Wolf či Jimmy Reed.
Blueswan
Mladá kapela hrající autorskou hudbu na pomezí bluesu a rocku, ale ráda si zahraje i klasické pecky. Nyní vystupuje s novým basákem, se kterým předvede nový materiál.
Wooden Ships
Na dřevěných loďkách vypluli jsme vstříc novým zážitkům. Rozbouřené vlny střídá tiché bezvětří, jindy zase vítr s lehkostí napíná nám plachty. Kytary, housle, hammondy, nádherný ženský hlas, psychedelické vlivy i poctivý rock'n'roll, to jsou Wooden Ships! Na sklonku loňského roku vydala LP "Pochybnosti", které poprvé představí v Praze.

SUNDAY NIGHT LIVE je naše pásmo nedělních koncertů s ambicí představovat kapely napříč žánry, především ze současné mladé klubové scény.

29 / 1 / 2017 / 16:00

Herna plná zábavy

Slyšíte ten křik papoušků a opic? Chcete si zazpívat s krokodýlem, zaskákat s žabkou Kuňkalkou, zatančit s medvíďaty? Zvířátka už se na vás těší!
Přijďte a zažijte pozoruhodné dobrodružství se zvířaty!
Vstupné zvažte sami

27 / 1 / 2017 / 20:00

Olga (režie Miroslav Janek)

Olga Havlová byla nejbližší a nejspolehlivější parťák Václava Havla, byla kamarádka, která nezkazila žádnou legraci, naopak ji vymýšlela, byla štědrou hostitelkou, vášnivou hráčkou a houbařkou, milovnicí přírody, ostrou glosátorkou, statečnou a pilnou disidentkou, byla ženou moudrou a věcnou, vždy s nohama na zemi a vždy svá. Byla to osobnost, která v roce 1990 založila Výbor dobré vůle, který pomáhá dodnes.
Tvůrci filmu: Nešlo nám o odhalování nových pravd a překvapivých skutečností. Ve filmu se s Olgou Havlovou potkáváme, vyslechneme útržky jejích monologů a po návratu z kina budeme mít o čem přemýšlet.
Jedná se o snahu rekonstruovat osobnost prostřednictvím jejích životních postojů, představit dobu, ve které žila.
Hlavní slovo má ve filmu sama Olga Havlová.
http://www.olgafilm.cz

22 / 1 / 2017 / 16:00

NORSKÁ POHÁDKA (Buchty a loutky)

Pohádka o princi zakletém v medvěda a dlouhé cestě k jeho vysvobození. Na motivy norské lidové pohádky „Na východ od slunce na západ od měsíce“, kterou v polovině 19. století zaznamenali Peter Christen Asbjørnsen a Jørgen Moe.
Délka představení je 50 minut
Vstupné zvažte sami

15 / 1 / 2017 / 16:00

JÁ SI PŘEJU ... (Teátr Vaštar)

Rybář a rybářka bydlí ve staré chajdě a rádi by do lepšího. Moře je širé a tajemné, ryba chycena, stane se už konečně zázrak? (na motivy pohádky bratří Grimmů)
Může malý chlapec Dhruva změnit svůj život? Malé stínové divadlo o velkém přání. (indická pohádka)
Délka představení je 60 minut (záleží i na divácích)
Vstupné zvažte sami

13 / 1 / 2017 / 19:30

LOS CULOS & STRANGER DANGER

Cca 10 let existující kapela se jako jedna z mála u nás věnuje stylu "rock latino". Od převzatého repertoáru současných španělských a latinskoamerických kapel (Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat, Eskorzo atd.) se časem dostala k vlastním skladbám, které již v koncertním programu převažují. Nedávno pokřtila první ryze autorské album Pichona y Pichón, stejnojmenný klip je k vidění na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=k0jlN24J72I
V současné době hrají Los Culos v pětičlenné sestavě s dvěma kytarami, baskytarou, bicími a perkusemi.

8 / 1 / 2017 / 16:00

Děti pouští draky a draci pouští hrůzu

Animované příběhy o dracích, dráčcích, a možná i jiných létajících objektech. Výběr veselých retro pohádek z dílen polských, ruských a chorvatských animátorů. Tyto filmy pobaví vaše děti jemným humorem a tempem, který odpovídá jejich přirozenému smyslovému vnímání.
Pohádky jsou opět beze slov a tedy jazykově bezbariérové. Pozvěte své jinojazyčné kamarády.

Children fly kites and dragons fly high
Animated films for children (and adults)
Stories of dragons, kites and possibly other flying objects! Come and join us for a projection of fun vintage cartoons made by Polish, Russian and Croatian artists. These visually and musically rich films will entertain your children with gentle humor and pace natural to a child’s sensory perception.
Language barrier-free

4 / 1 / 2017 / 21:00

BREWIN´ TO THE MUSIC

Tak jako každou první středu v měsíci, ohlásí polední sirény po celé Praze večerní koncert „Brewing to the music“ ve Vinohradském pivovaru.
J.J.Big band začne v devět hodin servírovat pečlivě ošetřené speciály podle původních receptur Raye Charlese, Milese Davise, nebo Stevieho Wondera. Luxusní hladinku devadesáti dB, natočenou ve stylu Eddieho Harrise, Earth Wind and Fire a Tower of Power rozvlní v průběhu večera swing Cole Portera v rafinovaném aranžmá Sammyho Nestica. Pro příznivce exotiky je samozřejmě připraveno i několik importovaných latinskoamerických hitů, servírovaných tradičním způsobem. A pokud by se nabídka někomu zdála pořád poněkud dietní, může si vychutnat některý ze super strongů od Big PHAT Bandu o stupňovitosti až 180 BPM, znalci oceňovaných zejména pro jejich nezaměnitelný říz.

J.J. Big Band je orchestr který se před lety zformoval kolem známého trombonisty a hlavně pedagoga Jana Jakubce (Orchestr Karla Vlacha, HDK...). Ten do kapely přinesl to nejlepší z klasického světového repertoiru a založil tradici pravidelných bigbandových koncertů v pražských Čakovicích. Pod jeho vedením natočil orchestr v roce 2010 své debutové album ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně. V současnosti se repertoir kapely zřetelně mění, orchestr hraje víc pop, latin a funky a zkouší i nová aranžmá současných autorů. V loňském roce získal první místo v autorské soutěži na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici. Příležitostně spolupracuje se sólisty zvučných jmen i hlasů, jako je držitelka Thalie Dasha, entertainer Ondřej Ruml nebo americká zpěvačka Kaia Brown (N.O.H.A).

18 / 12 / 2016 / 16:00

KLAUNÍ VÁNOCE (Divadelní spolek MIM.o.s.)

Co nám k Vánocům nesmí chybět? Stromeček, ozdoby, ryba, dárky, koledy a hlavně dobrá nálada! To vše opravdu nesmí chybět a také nebude. Jenom to není tak jednoduché, protože na Vánoce se chystá klaunská rodina! Oba klauni jsou pěkně popletení, takže to nemají snadné. Nejdůležitější je, že se mají rádi. A o tom ty Vánoce přece také jsou. Interaktivní klauniáda, která nenechá děti ani rodiče chvilku v klidu, a zapojí diváky do tvorby celého představení. Takže vlastně nikdy dopředu nevíme, jak to dopadne. Nebo víme?
Délka představení je 40 minut
Vstupné zvažte sami

11 / 12 / 2016 / 16:00

HERECKÁ DÍLNA S HENRIETOU

Divadelní dílnička pro děti, zaměřená na rozvíjení divadelního povědomí, uměleckého cítění, myšlení i fantazii, podporu schopnosti sebevyjádření a sebeprezentace, navázání kontaktu mezi divadlem a dětským divákem.
Zahrajeme si na princezny, prince, krále, rytíře a dvorní dámy, naučíme se společenské pozdravy a poklony, střídat emoce jako opravdoví herci, zatančíme si na královském bále, vyzkoušíme si hrát ba i dokonce režírovat divadelní představení!
Divadelní dílnička s profesionální herečkou Henrietou Hornáčkovou.
Délka dílny je 60 minut
Vstupné zvažte sami

4 / 12 / 2016 / 13:00

ČERTOVINKY

Je potřeba se čertů bát? Proč vlastně čerti existují? A existují vůbec? Proč se peklu říká peklo a jak vzniklo? Co všechno je napsáno v knize hříchů a proč? Tohle všechno se dozvíte na Čertovinkách a taky se můžete těšit na čertí pohádky, tanec a písničky. Prolezeme čertí skrýše, vyrobíme si veselé čertíky z těsta. A možná přijde i Lucifer se svým kouzlem!
Pískle nabízí zábavu pro celou rodinu. Aktivity jsou navrženy tak, aby se jak rodiče, tak děti dozvěděli něco nového a užili si hezký den. Zároveň prohlubují vzájemné porozumění a povzbuzují spolupráci uvnitř rodin i mezi rodinami navzájem.
Pojďme s dětmi poznávat svět, zpívat, tančit, dělat bláznivinky a radovat se ze společných chvil! Pojďme strávit čas SPOLEČNĚ s dítětem, nejen vedle něj!
Jak se zúčastnit: přes registrační formulář na stránkách RC Pískle www.rc-piskle.webnode.cz
(do pátku 2. prosince 2016)
Nebo přes email: rc-piskle@seznam.cz
Co s sebou: teplé oblečení na ven
Vstupné:
300/dvoučlenná rodina
400/tříčlenná rodina
500/čtyřčlenná rodina
Délka dílny 4 hodiny

30 / 11 / 2016 / 21:00

NASYCEN

Čtyřčlenná rocková kapela, která se věnuje výhradně vlastní tvorbě s velkým důrazem na původní texty. Hudebně se pohybuje na pomezí poprocku a progrocku á la Genesis, Peter Gabriel, Marillion, U2, Sting či Simple Minds. Sestavu tvoří zpěvák, klávesista a autor většiny repertoáru Raven, kytarista Zdeněk Divoký, basista Ilja Kučera ml. a bubeník Pavel Ivanovský. Nasycen vystoupí se svým současným koncertním programem, který čítá skladby z dosavadních dvou alb, několik titulů z Ravenových sólových desek, ale i pár úplně čerstvých novinek.

27 / 11 / 2016 /
16:00 do 17:00

MALÝ PÁN (Divadlo b)

Dobrodružná cesta plná vtipných setkání, nebezpečných potvor a překvapivého konce. Možná stejně jako Malý pán zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení světem docela blízko, vlastně za rohem. Varování: kdyby se vám loutky zdály povědomé, asi jste byli v kině...
Délka představení je 40 minut

26 / 11 / 2016 /
18:00 do 23:00

Beachvolejbalová party

https://www.facebook.com/events/1330945993582993/

23 / 11 / 2016 / 20:00

ROCK FOR KIDS

Rock for kids je charitativní akce, jejímž duchovním otcem je novinář Michael Kahn, který ve spolupráci s nadací Tilia uspořádal již čtyři ročníky koncertů,jejichž výtěžek putoval do některého z dětských domovů. Poslední dva roky se koncert konal ve Vinohradském pivovaru a součástí výtěžku byla i část tržby z vypitého piva. V letošním roce Vinohradský pivovar zaštiťuje rozsáhlejší akci, do níž se zapojí i další podniky čepující naše pivo. Příjemcem darovaných peněz je parta mladých lidí z několika dětských domovů, která se připravuje na samostatný život v projektu Slunce. Podrobnosti sledujte od začátku listopadu na našem webu.
Ve Vinohradském pivovaru zahrají:

Milo
Funkový matadoři pražského undergroundu, které měl kde kdo za dávno mrtvé. Milo ale stále žije a předvede vám širokou paletu svých písní, které balancují někde mezi funkem, popem a rockem. Tohle je vždycky veselejší, než ten nejšílenější pohřeb!

Ady

Podpořit Rock for Kids můžete několika druhy vstupného, nákupem Beer for Kids (20,-Kč z každého piva je darem) či nákupem trička Rock for Kids.

23 / 11 / 2016 / 12:00

ROCK for KIDS

Rock for Kids je charitativní akce, jejímž duchovním otcem je novinář Michael Kahn, který ve spolupráci s organizací Tilia (http://www.tilia-slunce.cz/) uspořádal již čtyři ročníky koncertů. Vybrané peníze pak putovaly do některého z dětských domovů. Poslední dva roky se koncert konal ve Vinohradském pivovaru a součástí výtěžku byla i část tržby z vypitého piva. V letošním roce jsme se společně domluvili, že náš pivovar akci poskytne větší podporu a přidaly se k nám další podniky.
PROGRAM:
VINOHRADSKÝ PIVOVAR
Korunní 106, Praha 10
21:00 Ady Ferguson
22:30 Milo
ROJ
https://www.facebook.com/trojjedinost/
Mečislavova 223/8, Praha 4
19:30 Czech It
CAFE DECADA
https://www.facebook.com/CafeDECADA
Vacínova 10, Praha 8
19:00 Avokaduo
20:30 Singleton
Vstupné dle vaší volby můžete zaplatit na místě nebo zde: https://plat.ba/kids
Navštívit pak můžete kterýkoliv z podniků nebo všechny.
Vybrané peníze dostane skupina mladých lidí z dětských domovů v Nymburce, Zruči nad Sázavou, Novém Strašecí a Kralupech n. Vltavou, která se v rámci projektu SLUNCE zdokonaluje v získávání základních sociálních a profesních dovedností, učí se orientovat ve světě, být samostatní a soběstační. Peníze jim také pomohou naplánovat a uskutečnit jeden den podle jejich představ - PERFECT DAY.

Podpořte akci také nákupem piva nebo trička na těchto místech
VINOHRADSKÝ PIVOVAR, CAFÉ JEDNA, NAPA BAR AND ART GALLERY, CAFFÉ URX, CAFE DECADA, KLUB FAMU, MR.HOTDOG, BUKOWSKI’S, ELBOW ROOM, KAVÁRNA MLÝNSKÁ, ROJ

22 / 11 / 2016 / 20:00

TALKSHOW KVŮLI ČEHO?

Originální talkshow herce Klicperova divadla Vojtěcha Braníka Dvořáka v roli bláznivého moderátora Bartley McCormicka a jeho zajímavých hostů. Těšit se tentokrát můžeme mimo jiné na herce Lukáše Příkazkého.

20 / 11 / 2016 /
16:00 do 17:00

O PSÍKU Z RUKAVICE A JINÉ POHÁDKY

Máma medvědice upustí džbánek s medem a pět hladových medvíďat se dá do pláče. Dostane se k nim nový med i přes nástrahy zlých vlků? Co se stane, když holčička opravdu hodně touží po pejskovi, ale její roztržitá maminka jí ho nedovolí? Jak moc dokáží zlobit čtyři rozpustilé opičky na cestě městem?
Přijďte se podívat na poklady z archivů ruského animovaného filmu.

16 / 11 / 2016 / 21:00

JAZZMAZEC

Říčanská kapela Jazzmazec, která ve své autorské tvorbě kombinuje prvky nejen jazzu a rocku,ale i klasické hudby, hraje již 8 let. V aktuální sestavě (Luboš Malý - kytara;Radek Břícháč - bicí,Jiří Filčev - baskytara a Jan Korbel-saxofon), hraje třetím rokem. Má na svém kontě již 3 natočená CD, poslední křtěné v listopadu roku 2015. Ke slyšení ve Vinohradském Pivovaru budou převážně autorské skladby, doplněné jazzovými standardy.

13 / 11 / 2016 /
13:00 do 17:00

MEXICKÉ DUŠIČKY ANEB KOSTLIVCI SE RADUJÍ

Na dobrodružné cestě po Mexiku budeme zpívat, tančit, hrát si spolu, malovat v dílničce Fridy Khalo, seznámíme se s kulturou a tradicemi Mexika a naučíme se španělsky. A navíc poznáme nové kamarády - veselé kostlivečky! Pojďme s dětmi poznávat svět, zpívat, tančit, dělat blázniviny a radovat se ze společných chvil! Pojďme strávit čas SPOLEČNĚ s dítětem, nejen vedle něj!
Pro děti 3 – 9 let
Vzhledem k délce a charakteru programu je zde výjimečně i pevné vstupné:
300 Kč - dvoučlenná rodina
400 Kč - tříčlenná rodina
500 Kč - čtyř a vícečlenná rodina
Na program je nutné se předem přihlásit (do 11. 11.)
Přihlásit se můžete zde http://rc-piskle.webnode.cz/registrace
nebo na emailu: rc-piskle@seznam.cz

9 / 11 / 2016 / 21:00

BREWIN´ TO THE MUSIC

„Brewin' to the music“ je zpátky! Unikátní podzimní verze se dočkáme netradičně druhou středu v měsíci, ale od ledna už by mělo být vše v zavedených kolejích.
Nenechme se pro tentokrát zmást sirénami, 9.11. se přesně v devět večer otevřou naleštěné ventily pravidelně čištěných trubek a J.J. Big band začne servírovat pečlivě ošetřené speciály podle původních receptur Raye Charlese, Milese Davise, nebo Stevieho Wondera. Luxusní hladinku devadesáti dB, natočenou ve stylu Eddieho Harrise, Earth Wind and Fire a Tower of Power rozvlní v průběhu večera swing Cole Portera v rafinovaném aranžmá Sammyho Nestica. Pro příznivce exotiky je samozřejmě připraveno i několik importovaných latinskoamerických hitů, servírovaných tradičním způsobem. A pokud by se nabídka někomu zdála pořád poněkud dietní, může si vychutnat některý ze super strongů od Big PHAT Bandu o stupňovitosti až 180 BPM, znalci oceňovaných zejména pro jejich nezaměnitelný říz.

J.J. Big Band je orchestr který se před lety zformoval kolem známého trombonisty a hlavně pedagoga Jana Jakubce (Orchestr Karla Vlacha, HDK...). Ten do kapely přinesl to nejlepší z klasického světového repertoiru a založil tradici pravidelných bigbandových koncertů v pražských Čakovicích. Pod jeho vedením natočil orchestr v roce 2010 své debutové album ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně. V současnosti se repertoir kapely zřetelně mění, orchestr hraje víc pop, latin a funky a zkouší i nová aranžmá současných autorů. V loňském roce získal první místo v autorské soutěži na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici. Příležitostně spolupracuje se sólisty zvučných jmen i hlasů, jako je držitelka Thalie Dasha, entertainer Ondřej Ruml nebo americká zpěvačka Kaia Brown (N.O.H.A).

8 / 11 / 2016 / 21:00

JAKUB DOLEŽAL QUARTET

Saxofonistu Jakuba Doležala jste mohli zahlédnout, když doprovázel Ondřeje Pivce, Vladimíra Mišíka, Michala Ambrože nebo Konstantina Ruchadze. Možná jste ho viděli s kapelami Los Quemados, Jan Kořínek and Groove nebo Benedikta. Ve své vlastní kapele kombinuje jazz s funkem, progresivním rockem nebo taneční hudbou. Uvidíte také kytaristu Jiřího Šimka (MUFF), basistu Marka Leždíka (M.K. Collective, Drumphonic, Venefica) a bubeníka Jakuba Šindlera (Sabina, Bert & Friends). www.jakubdolezal.com

6 / 11 / 2016 /
16:00 do 18:00

ODPOLEDNE STOLNÍCH HER

Zahrajte si s novými soupeři nebo vyzvěte svoje blízké, s nimiž jste na hru doma dlouho nenašli čas. Sál Vinohradského pivovaru totiž tuto neděli patří hrám.
Máme hry pro malé i velké.

4 / 11 / 2016 / 20:00

VOSTO5 - STAND´ARTNÍ KABARET

Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer se k nám opět po čase vrací. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a tak se nemusíte bát přijít znovu.
Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart!
Nic víc, nic míň!

Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petar Prokop a Kurt Bauer
Délka představení: 45-60 minut

Rezervace: michaela.stoilova@vinohradskypivovar.cz

3 / 11 / 2016 / 21:00

LACO DECZI AND CELULA NEW YORK

Slovenský trumpetista, skladatel a kapelník, který na počátku šedesátých let přesídlil do Prahy. V šedesátých a sedmdesátých letech působil v souborech jako S+HQ Karla Velebného, Reduta kvartet nebo Jazzovém orchestru Československého rozhlasu. Byl rovněž členem Czechoslovak All Star Bandu. V roce 1967 založil legendární formaci Jazz Celulla. Je autorem řady orchestrálních skladeb i filmové hudby. Od roku 1986 žije v USA, odkud se svou kapelou CELULA NEW YORK vyráží pravidelně do Evropy. Jsme rádi, že se opět vrací i do Vinohradského pivovaru.

EDIT: Kapacita sálu je v současné době naplněna. Další rezervace tedy bohužel nepřijímáme. Nevyzvednuté rezervace uvolníme 15 minut před začátkem koncertu, tedy ve 20:45. Pevně věříme, že všichni milovníci Lacovy trubky své místo v sále nakonec najdou.

30 / 10 / 2016 /
16:00 do 17:00

POHÁDKY Z LESA (Toy Machine)

Les je místo, kde rostou houby. Les je plný zvěře. Les je místo, kde se prolínají 3 krátké pohádkové příběhy. Půjdeme po stopách Mášenky a medvědů, Budulínka a mazané lišky a vykutáleného Koblížka. Co se asi tak stane, když se cesty našich hrdinů střetnou? A co na to zvířátka? Je Máša mazanější než liška? Budulínek hbitější než zajíc? Koblížek skutečně tak vychytralý? Každá pohádka přeci dobře končí, nebo snad ne?
Představení trvá 45 minut
Vstupné: zvažte sami

29 / 10 / 2016 / 21:00

BOBEŠ A BAND

Hudební uskupení BOBEŠ a BAND vznikalo postupně během roku 2012 v Praze. Zakládajícím členem kapely je Bobeš Rössler, kterému se po několikaletém vystupování s různými spoluhráči pod názvem „Bobeš a Přátelé“ konečně povedlo najít mladé hudebníky, které to baví a v kapele se uchytili nastálo.
Bobeš má za sebou dlouholetou hudební minulost v převážně undergroundových kapelách. Začínal jako hráč na banjo ve skupině The Goldberg Grass Band, která se bavila upravováním dechovky a lidových písní včetně pohřebních pochodů stylem který občas zabrousil do podob tradičního jazzu. Později v sedmdesátých letech se stal členem undergroundové skupiny „Dr. Prostěradlo Band“, jako klávesista, kytarista a hráč na všechny možné hudební i nehudební nástroje. V roce 1977, založil vlastní kapelu „B Band – vůbec“ a nedlouho po jejím rozpadu roku 1980 dostal angažmá jako klarinetista v kapele THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE. S tou nacvičili jediné vystoupení a posléze nahráli desku „Co znamená vésti koně“. V letech 1998 - 2006 vystupoval jako klávesista a klarinetista se skupinou DG 307.
Dalšími členy souboru BOBEŠ A BAND se postupně stali baskytarista TOMÁŠ POSPÍŠIL který působí ještě ve skupině UNDERGROUND IN PRAGUE, odkud postupně přibyli ještě další dva hudebníci, bubeník KRYŠTOF LUBOMÍRSKÝ a kytarista ŠTĚPÁN MOSKA. V této čtyřčlenné sestavě začal BOBEŠ A BAND trochu pravidelněji zkoušet a již na podzim 2012 se podařilo uskutečnit několik víceméně úspěšných koncertů. Před Vánocemi 2012 přibyl do kapely další člen, hráč na violu a multiinstrumentalista s přezdívkou „SKŘÍTEK“. V této sestavě kapela hraje dodnes a má za sebou řadu vystoupení v klubech a hospodách ale i na menších festivalech. (např. v Meziříčku u Skaláka ale i na open air festivalu v Trutnově)
Většina repertoáru pochází z původní tvorby, některé skladby jsou upravené z repertoáru bývalé skupiny B band – vůbec. Texty k písním píše Bobeš Rössler až na několik výjimek, kdy je použito textu jiných autorů.

23 / 10 / 2016 /
16:00 do 17:00

KUCHYŇSKÁ SKŘÍŇ (Pruhované panenky)

Pohádka o nešťastně zamilovaném hrnci, který nepřeje lásce princezny vařečky a smaltované mísy. Za pomoci kuchyňského náčiní, porcelánu a smaltovaného nádobí se láska dvou zamilovaných šťastně naplní. Představení plné zpěvu, doprovázené hrou na nádobí, flétnu, kytaru či akordeon.
Představení trvá 45 minut
Vstupné: zvažte sami

16 / 10 / 2016 / 17:00

DIVADLO TINEOLA – VEJCE, OPICE A ŽIRAFICE

Interaktivní hra pro malé i velké s vizuálními hádankami na iPadu. Živě kreslené autorské představení o všem, co se rodí z vejce - motýli, můry, želvy a hadi, savci a ryby a ptáci a dokonce i zvířata naší fantazie. Celé představení vytváří dojem digitálního kouzla. Poetické propojení technologie s múzami a unikátní příležitost být u toho.
Po představení se ještě v krátké dílně můžete dozvědět něco o jeho vzniku nebo třeba jak kreativně digitální technologie používat. Tablet tak nemusí být jen prázdným vyplněním času.

Pro děti od 3 let
Představení trvá 40 minut

13 / 10 / 2016 / 20:30

UNCLE JOHN´S NIGHT vol.4

BUG´N´DUB
Základním stylem jejich hudby je vysoce energické reggae, které se mísí s prvky dubu, latino, funku a rocku. Fanoušci se na koncertě můžou těšit na údernou show plnou pulzních rytmů, mohutné basy a kvalitního toastingu.
JSEM Z TOHO JELEN
Příjemná kombinace reggae a funku, která potěší stejně, jako rozhýbe. Mladších kapel věnujících se druhé době na pražské scéně podezřele ubývá, o to je vystoupení této kapely milejší.
PETR HROMEK
Sólový zpěvák s kytarou - trocha popu, trocha rocku, trocha folku a poctivého písničkářství. Nenechte se ale zmást, texty a hudba Petra jsou v jeho podání takřka duševní záležitostí!

8 / 10 / 2016 / 21:00

ECHT!

Skupina ECHT! vznikla před pětadvaceti lety (1988) z hudebníků navštěvujících pražskou restauraci Sokolovna Klamovka. Bývá označována kromě undergroundové i za pub rockovou, pub punkovou nebo dokonce i za country pubovou legendu. V této souvislosti však všechny tyto termíny patří spíše do uvozovek. Je to sice tak, že co se „pubu“ (různých pivnic, hostinců, šenků a klubů) týče, má k nim ECHT! vztah vesměs kladný, označovat však hudbu této skupiny za vyloženě podzemní či hospodskou je zjednodušující. Písničky na všech třech CD, ECHT!u – Hořký pití (1997), Smutný věci (1998) a Je mi krásně (2001), jsou prostě většinou svižně zhudebněnou poezií textaře a kapelníka Karla Malíka.

6 / 10 / 2016 / 20:00

DIVADLO NA TAHU – PLEŠATÁ ZPĚVAČKA

Se svým souborem, složeným rovným dílem z profesionálních herců a ze zkušených, v předešlých inscenacích osvědčených „neherců“, se Andrej Krob znovu vrací k dramaturgii Divadla Na zábradlí šedesátých let. Tam totiž byla Ionescova Plešatá zpěvačka uvedena v tehdejším Československu poprvé. Režie a scéna: Andrej Krob, hrají: Julie Válková, David Bělohradský, Ilona Semrádová, Vítězslav Březka, Jana Zbortková, Ivo Bureš.

Divadlo Na tahu opět u nás! Tentokrát Plešatá zpěvačka Eugèna Ionesca.

28 / 9 / 2016 / 20:00

TALKSHOW KVŮLI ČEHO?

Hosté: Honza Homola/kapela Wohnout, Lucie Polišenská/herečka Národního divadla, Dan Přibáň/cestovatel v trabantu.

27 / 9 / 2016 / 21:00

J.H.KRCHOVSKÝ & KRCH-OFF BAND

Tak ještě jedno jaro tedy?!
no dobrá. Ale naposledy!
ňák přetrpím to do podzimu…
už ale prosím žádnou zimu
…napsal v lednu 2012 J.H.Krchovský… a v roce 2015 vydal dvě sbírky. Že se jednalo o plodný rok i pro Krch-off band, svědčí i vydání nové desky "Jakože vůbec nic", která byla pokřtěna na konci roku v Malostranské besedě. Kombinace nápaditého rocku a geniálních veršů slibuje silný zážitek. Přetrpěli jsme do podzimu a Krchovský najíždí na naše pódium.
Večer doplní kapely Byl pes a Griška Kutěrma a pátý kolo u vozu. Byl pes hraje poesii bulváru, jímž je náš vesmír a jenž je jeho revírem. Griška Kutěrma označuje svou hudbu za infantilní alternativu a punk bez kytary, zato s houslemi.

Line-up:
20:30 Griška Kutěrma a pátý kolo u vozu
21:15 Krch-off Band
22:30 Byl pes

6 / 9 / 2016 / 21:00

Steve Clarke Trio

28 / 6 / 2016 / 21:00

NASYCEN

Hudebně se pohybuje na pomezí poprocku a progrocku á la Genesis, Peter Gabriel, Marillion, U2, Sting či Simple Minds. Sestavu tvoří zpěvák, klávesista a autor většiny repertoáru Raven, kytarista Zdeněk Divoký, basista Ilja Kučera ml. a bubeník Pavel Ivanovský. Nasycen vystoupí se svým současným koncertním programem, který čítá skladby z dosavadních dvou alb, několik titulů z Ravenových sólových desek, ale i pár úplně čerstvých novinek.

23 / 6 / 2016 / 21:00

YVONNE SANCHEZ A PEDRO TAGLIANI

Tato dvojice nahrála v r. 2011 live album Songs About Love (Supraphon) - geniální převedení standardů a dvou autorských skladeb, které byly původně komponovány pro vícečlennou sestavu, do takové podoby, aby byly uchopitelné jenom hlasem a kytarou, a přesto nepůsobily monotónně a nezáživně. Díky desítkám koncertů, které mají zpěvačka s kytaristou za sebou, je program Songs About Love ještě propracovanější a vyšperkovanější než na začátku. Je to i jeden z důvodů, proč se Pedro Tagliani každoročně vrací z rodné Brazílie k nám do Evropy.

20 / 6 / 2016 / 21:00

TRUMPETISTÉ ROMAN VOLF A JAROSLAV KOHOUTEK

Roman Volf quartet
Zazní skladby známých interpretů jako je Clifford Brown,Till Brönner, Roy Hargrove a další.
Cup cake a Jaroslav Kohoutek
Skupina mladých interpterů pražské jazzové, popové i klasické scény. Díky širokému hudebnímu záběru každého z muzikantů je tvorba kapely obohacena o spoustu zajímavých prvku,které vždy spojuje pulzující groove. Zazní skladby od Ibrahima Maloufa, Beatles, Golem a autorské kompozice.
Big Band Voš
Moderní jazzový big band sestavený ze studentů jazzové katedry Vyšší odborné školy při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Specializuje se na původní repertoár, v kterém převažují kompozice M. Svobody. V roce 2015 se zúčastnil mezinárodní celoevropské soutěže big bandů, kterou již dvacet let pořádá holandský Meerjazz Festival. Porotou byl vybrán ve finále do kategorie pěti nejlepších orchestrů "TOP CLASS", kde se umístil na výborném třetím místě.

14 / 6 / 2016 / 21:00

ZUBY NEHTY

Kapela neodmyslitelně spojená i s formacemi Plyn, Dybbuk nebo Panika, které jejímu vzniku v roce 1987 předcházely. I přes přítomnost muže se stala legendární ženskou rockovou skupinou českých alternativních pódií.

9 / 6 / 2016 / 21:00

MOVEBREAKERS - Swing for me, brewery!

Po úspěšném koncertu v rámci Žižkovské noci se na naše pódium opět vrací solidní electroswingová formace Movebreakers a spříznění DJs. Elektronická live show, elegantní cirkus a ojedinělá kombinace melodií, která nenechá nikoho v klidu, tady bude o tanec postaráno.

7 / 6 / 2016 / 20:00

JALOVEC - GRIM UND GRIM (OLDstars)

Znáte tu, jak se narodí chlapeček, umře mu maminka, tatínek si vezme jinou maminku, ta uřízne chlapečkovi hlavičku, svede to na jeho sestřičku, uvaří ho tatínkovi k večeři a tatínek si dá nášup? My zatím také ne, tak jí přijďte s námi poznat.

6 / 6 / 2016 / 19:00 do 27 / 6 / 2016 / 19:00

PONDĚLKY PUBQUIZ

Přihlásit se můžete na facebooku nebo na emailu: david@pubquiz.cz

5 / 6 / 2016 / 17:00

8 DÁRKŮ PRO KLÁRKU (OCHOTNÍ SUCHDOLNÍCI)

Zatímco je Klárka ve škole, její děda Tomáš spadne ze střechy a skončí na delší dobu v nemocnici. Vykolejení z všedního koloběhu života dědy a Klárky, kteří žijí spolu sami, a následné putování Klárky po přechodných svérázných „babičkách“ přináší spoustu nečekaných zvratů a vtipných situací. Každá babička chce Klárce po svém pomoci, každá se snaží jí dát do života to nejlepší. Stálicí v životě Klárky však zůstává plachá učitelka hry na klavír. Jak mnohdy neuvěřitelné peripetie změní Klárku a co dostane od babiček do života, uvidíte v asi hodinovém představení plném hudby, určeném pro děti i dospělé.

1 / 6 / 2016 / 21:00

J.J. BIG BAND

Přesně v devět večer se otevřou naleštěné ventily pravidelně čištěných trubek a J.J. Big band, který se před lety zformoval kolem známého trombonisty a pedagoga Jana Jakubce (Orchestr Karla Vlacha, HDK...), začne servírovat pečlivě ošetřené speciály podle původních receptur Raye Charlese, Milese Davise, nebo Stevieho Wondera. Luxusní hladinku devadesáti dB, natočenou ve stylu Eddieho Harrise, Earth Wind and Fire a Tower of Power a mnoho mnoho dalšího…

25 / 5 / 2016 / 20:00

Honza Tráva Trávníček a Miri J. Nepál – Manaslu 8163 m

Tráva je zkušený vysokohorský turista, který se podíval na vršky čtyř osmitisícových kopců včetně Annapurny a K2. Pro Miri to byla první zkušenost z nejvyšších hor, takže bude určitě o čem vyprávět.

24 / 5 / 2016 / 21:00

NASYCEN

Hudebně se pohybuje na pomezí poprocku a progrocku á la Genesis, Peter Gabriel, Marillion, U2, Sting či Simple Minds. Sestavu tvoří zpěvák, klávesista a autor většiny repertoáru Raven, kytarista Zdeněk Divoký, basista Ilja Kučera ml. a bubeník Pavel Ivanovský. Nasycen vystoupí se svým současným koncertním programem, který čítá skladby z dosavadních dvou alb, několik titulů z Ravenových sólových desek, ale i pár úplně čerstvých novinek.

19 / 5 / 2016 / 20:00

VOSTO5 A KOŠIČAN 3

"NOČNÍ ROZHLASOVÝ POŘAD URČENÝ PRO POSLUCHAČE OSAMĚLÉ, OPUŠTĚNÉ A NEÚSPĚŠNÉ" Pořadem Vás provedou jako každý týden moderátor Pavel Pláteník a jeho stálý host, sólista Příbramského divadla v Příbrami Karel Krautgartner. A právě díky tomuto pořadu je možné sledovat nejdojemnější milostný příběh všech dob! Setká se Jarmila T. se Standou Pleskotem? Kde a za jakých okolností? Vlaková souprava je již odbržděna a my máme celý noční pořad před sebou!
Rezervace: michaela.stoilova@vinohradskypivovar.cz

19 / 5 / 2016 / 20:00

VOSTO5 a Košičan 3

Velmi nás těší Váš zájem o zítřejší představení divadla VOSTO5. V tuto chvíli je kapacita sálu vyčerpána. Nevyzvednuté rezervace budeme uvolňovat před představením v 19:45.
Vstupné: 150,-/100,- Kč dospělí/studenti a děti

Laco Deczi
11. 5. 2016

11 / 5 / 2016 / 21:00

LACO DECZI and CELULA NEW YORK

Slovenský trumpetista, skladatel a kapelník, který na počátku šedesátých let přesídlil do Prahy. V šedesátých a sedmdesátých letech působil v souborech jako S+HQ Karla Velebného, Reduta kvartet nebo Jazzovém orchestru Československého rozhlasu. Byl rovněž členem Czechoslovak All Star Bandu. V roce 1967 založil legendární formaci Jazz Celulla. Je autorem řady orchestrálních skladeb i filmové hudby. Od roku 1986 žije v USA, odkud se svou kapelou CELULA NEW YORK vyráží pravidelně do Evropy. Jsme rádi, že se opět vrací i do Vinohradského pivovaru.
Rezervace: michaela.stoilova@vinohradskypivovar.cz

6 / 5 / 2016 / 14:15 do 22 / 5 / 2016 / 23:00

Hokej ve Vinohradském pivovaru

Vážení příznivci hokeje a vinohradského piva, i letos můžete přijít fandit do našeho sálu. Nabídneme Vám všechny zápasy Česka i další zajímavá utkání. Rozpis naleznete na nástěnce a vstupu do sálu. V průběhu přenosů je klub otevřen všem hostům, kteří mají chuť zápasy sledovat.

4 / 5 / 2016 / 21:00

J.J. Big Band - Brewing to the music

Tak jako každou první středu v měsíci, ohlásí polední sirény po celé Praze večerní koncert „Brewing to the music“ ve Vinohradském pivovaru. Přesně v devět večer se otevřou naleštěné ventily pravidelně čištěných trubek a J.J. Big band začne servírovat pečlivě ošetřené speciály podle původních receptur Raye Charlese, Milese Davise, nebo Stevieho Wondera. Luxusní hladinku devadesáti dB, natočenou ve stylu Eddieho Harrise, Earth Wind and Fire a Tower of Power rozvlní v průběhu večera swing Cole Portera v rafinovaném aranžmá Sammyho Nestica. Pro příznivce exotiky je samozřejmě připraveno i několik importovaných latinskoamerických hitů, servírovaných tradičním způsobem. A pokud by se nabídka někomu zdála pořád poněkud dietní, může si vychutnat některý ze super strongů od Big PHAT Bandu o stupňovitosti až 180 BPM, znalci oceňovaných zejména pro jejich nezaměnitelný říz.
J.J. Big Band je orchestr který se před lety zformoval kolem známého trombonisty a hlavně pedagoga Jana Jakubce (Orchestr Karla Vlacha, HDK...). Ten do kapely přinesl to nejlepší z klasického světového repertoiru a založil tradici pravidelných bigbandových koncertů v pražských Čakovicích. Pod jeho vedením natočil orchestr v roce 2010 své debutové album ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně. V současnosti se repertoir kapely zřetelně mění, orchestr hraje víc pop, latin a funky a zkouší i nová aranžmá současných autorů. V loňském roce získal první místo v autorské soutěži na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici. Příležitostně spolupracuje se sólisty zvučných jmen i hlasů, jako je držitelka Thalie Dasha, entertainer Ondřej Ruml nebo americká zpěvačka Kaia Brown (N.O.H.A).

28 / 4 / 2016 / 20:00

Koncert pro Babylon

Babylon je studentský list (založený studenty a na akademické půdě k dostání zdarma) pro seniory (neb téměř do tohoto věku dospěli dnes jeho zakladatelé a neúnavní tvůrci). Vůdčím duchem časopisu je od počátku do současnosti spisovatel a historik Petr Placák.
Na podporu jeho fungování v nové podobě vystoupí:
GARÁŽ
BANANA SPLIT a jeho MORALISTÉ
JACKYLOVY SLIPY
Podpořit Babylon můžete i zakoupením benefičního piva, z ceny 48,- Kč dostane 20 ,- Kč Babylon.
Produkce začne ve 20:00

20 / 4 / 2016 / 20:00

Setkání s horolezcem Márou Holečkem

„Zápisky Marouška blázna“
Přednáška volně navazuje na knižní předlohu se stejnojmenným názvem, která v podstatě shrnuje jedno čtvrtstoletí mého života na laně. Samotné povídání okořením obligátně obrazově, tak i filmovými záběry. Sám pro sebe je nazývám zmrzlé fragmenty, nebo ztracený čas v horách. Bude tedy o snech, o jejich realizacích, ale i o těch, které mi nenávratně utekly. Proletíme křížem krážem svět. Od Himálají, přes centrální Asii, americké kontinenty až do zemně věčného ledu. Prolistujeme společně albem, kde nejdůležitější životní esencí jsou přátelé. Díky jejich křídlům jsem si mohl sáhnout i na úspěch a podívat se z vrcholů, kde jsme dělali první lidské otisky, nebo z míst kam se nakonec dostane jen promile z těch, kteří o to usilují. Bohužel se mi v průběhu nevyhýbala ani rozprava se smrtí, ale i o tom je ten náš horolezecký život spojený pupeční šňůrou, nebo chcete-li lanem.
Těším se na setkání Mára

Henrik Freischlader Trio
sobota 16. 4. 2016
© by Timo Wilke

16 / 4 / 2016 / 21:00

HENRIK FREISCHLADER TRIO

Když uznávaný německý blues rockový kytarista, zpěvák, skladatel a producent Henrik Freischlader oznámil, že po deseti letech hudební kariéry rozpouští svůj Henrik Freischlader Band, aby ve vší tichosti mohl shromažďovat nové podněty a načerpat čerstvou sílu, všem smutným fanouškům, stejně jako jeho zapřisáhlým kritikům, bylo jasné, že hudebník takových kvalit nebere svoje prohlášení příliš vážně. A nyní přišel čas na realizaci nápadů, na které myslel už dlouhý čas - NEW BLUES. Pro uskutečnění svých plánů se spojil s novou rytmickou sekcí, kterou tvoří bubeník Carl-Michael Grabinger a basista Alex Grube. Oba tito mladí hudebníci patří k nejvyhledávanějším ve svém žánru v Německu. Všechny tři pak spojuje snaha o nekompromisní sound plný energie se smyslem i pro ty nejmenší detaily. Zdá se, že se blues může dočkat svojí renesance. Henrik se vrací zpět a zahraje i v Praze.
www.henrikfreischlader.com
Vstupné: 420,- Kč

14 / 4 / 2016 / 21:00

Mario Parizek - zrušeno, omlouváme se

Mario Parizek je mladý rakouský kytarista, který kombinuje klasickou hru s "percussive fingerstyle". Důležitou součástí jeho tvroby je looper, díky kterému vzniká přímo na jevišti živá, ojedinělá souhra ruchů a zvuku, které vytváří zcela jedinečný posluchačský zážitek. Po úspěšné sérii koncertů v Čechách minulého léta se znovu vrací na pražskou scénu.

14 / 4 / 2016 / 20:00

Mario Parizek

Velmi nás to mrzí a všem těšícím se fanouškům se omlouváme, ale koncert Maria Parizka je ze zdravotních důvodů zrušen.
Věříme, že Mario bude brzy v pořádku a v Praze ho uslyšíme.

J.J. Big Band
Ve středu 6. 4. ve 21:00

Velvet Underground Revival
1. 4. 21:00

1 / 4 / 2016 / 21:00

Velvet Underground Revival, Kadé chim

Velvet Underground Revival Band si poprvé společně zahrál v roce 1987 v Praze na památném koncertě s Nico. V dubnu 1990 je ke společnému koncertu v Praze přizval Lou Reed a s doprovodem byl nadmíru spokojen. Následovalo pozvání do Francie od další členky Velvet Underground Maureen Tucker. V lednu 2005 kapela doprovodila Scénické rozhovory v pražském Švandově divadle s Lou Reedem a Václavem Havlem. Do Vinohradského pivovaru se VUR vracejí po roce.

Kapela Kadé chim hraje folkrock tak trochu ve stylu irských Pogues, ovšem v její tvorbě se ozývá nejen rock či punk, ale i vlivy východoevropské (zejména balkánské), české lidové i alternativní hudby. Ve Vinohradském pivovaru je uslyšíte už poněkolikáté.

20 / 3 / 2016 / 16:00

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi (Divadla pro Malý)

Divadlo Pro malý zve všechny, malé i velké, na setkání se žabákem Kvakem a ropušákem Žbluňkem.
Je jaro. Ptáčci zpívají, kytky rostou, slunce svítí, jenom Žbluňkovi se nechce z postele. Ještě, že má nejlepšího kamaráda Kvaka, který by radši běhal po louce, skákal po lese a večer seděl na verandě a pozoroval hvězdičky. Jenomže Kvak to se Žbluňkem nemá vůbec jednoduché.......
Pohádka vznikla adaptací slavné dětské knížky Arnolda Lobela - Kvak a Žbluňk jsou kamarádi.
Více zde: http://kvak-a-zblunk-jsou-kamaradi.webnode.cz/
Hrají: Magdaléna Zimová a Martin Matejka, Hudební spolupráce: Jan Vondráček, Scéna a loutky: Ondřej Mašek
Vstupné zvažte sami

19 / 3 / 2016 / 17:00

Žižkovská noc

Fanfan (koncert)
Chytlavé melodie a úderná rytmika bez snahy hrát death metal. Příjemnej pop s citem pro moderní rock a snahu najít sebe sama v obrovském popkulturním rybníčku. A výsledek stojí rozhodně za poslech!
Vepřové komety (koncert)
Ronekrolová kapela, která dunivej "bigbít" ředí pořádnou dávkou funku a vším, co k tomu patří. Za ta léta Vepřový Komety dobře věděj, zač je toho funk!

Running Sushi (koncert)
Pohoda a funkovej groove utíkaj příjemně, jako kousky sushi po páse přímo do vašich úst. A najednou celé tvoje tělo tančí a ty víš, že tě ovládla taneční nálada, kterou servírují kuchtíci z Running Sushi.
Simple Muffin (koncert)
Parta kancelářských krys, co drhnou pořádně špinavej funk rock. Proč špinavej? Tahle šestice skvělejch hudebníků bere to nejlepší z funk rocku a pořádně to vymáchá a ušpiní v diskotéce, reggae nebo crossoveru a výsledek je hutná taneční party, kde trsá i ten nejnudnější úředník z nadnárodních korporátů. Dynamická a svižná hudba na rokovém základě může v jednu chvíli připomínat RATM i Jamirocquai. A hlavně - simple muffin! Kapelu má rád i Rambo a kapela logicky má ráda Ramba!
Btnj (koncert)
Rap a funk jsou hlavní zbraně týhle smečky z Klatov, která se nebojí takřka ničeho, ani toho si dělat legraci ze sebe samých. Houpavej funk rock namíchaný tak-akorát s popovou grácií bude servírován k tanci pro všechny zájemce. Pop neni sprostý slovo, když se to udělá dobře ! Funk je síla.
Milo (koncert)
Funkový matadoři pražského undergroundu, které měl kde kdo za dávno mrtvé. Usušte slzy, protože mlátička MILO stále žije a předvede vám, zač je toho funk, pop. Vychytaný groovy a hity nemůžou chybět. Tohle bude veselejší, než ten nejšílenější pohřeb!
Více: http://www.zizkovskanoc.net/

18 / 3 / 2016 / 18:00

Žižkovská noc

6 pro 1 večer (divadlo)
MOTEL Šest improvizátorů z Prahy (Kiš, Klika, Just Impro) se schází jen pro tento večer, aby vás zavedli do zapadlého motelu a do příběhů tří dvojic. Pojďte s nimi prožít tyto příběhy, která budou vznikat teď a tady na vaše téma.
Vosto5 (divadlo)
Stand´artní kabaret Divadla Vosto5 je pokaždé jedinečné a vždy zcela improvizované představení. Od roku 2003 měl již přes 230 originálních uvedení, mimo jiné i ve Vinohradském pivovaru.
Movebreakers (koncert)
Elektroswingová kapela, která nabízí to nejlepší k tanci! Skvělý DJ, excelentní hudebníci a zpěváci - s kapelou zní elektroswing zkrátka líp!
James Wing (DJ)
Elektroswingový tajný agent James Wing s povolením pouštět zabijácký hity, který by roztančily i mrtvýho.
Max W (DJ)
Takřka nestor elektroswingové scény, který patří k nejvyhledávanějším DJům u nás.
Swing Garden (DJ)
Osobitý DJ a součást energických Movebreakers zahraje i sólový set, překvapivě plný melodického a pohodového elektroswingu.
Více: http://www.zizkovskanoc.net

13 / 3 / 2016 / 16:00

Hluboko v lese (Tate iyumni)

Divadelní představení Hluboko v lese je vlastně jakýsi kinoautomat, tedy přesněji „divadloautomat“. Diváci během představení mají možnost rozhodovat o pokračování děje klasické pohádky Perníková chaloupka. Hra tak může vést ke koncům očekávaným, ale i zcela nečekaným.
Vstupné zvažte sami

10 / 3 / 2016 / 20:30

6 KROKŮ OD SEBE (Bartosz Dombrowski)

Dokumentární film inspirovaný Milgramovou teorií šesti stupňů odloučení, která tvrdí, že každý člověk je spojený s ostatními prostřednictvím řetězce šesti lidí, kteří se navzájem znají. Štáb filmu se vydává hledat toto propojení mezi dvěma náhodně vybranými osobami. Spojuje nás všechny stejná touha po lásce, uznání, kariéře, přátelství a spokojeném životě?
Film trvá 81 minut
Projekce proběhne ve spolupráci s projektem KineDok, organizovaným Institutem dokumentárního filmu.
Na projekci se můžete setkat s režisérem filmu.

6 / 3 / 2016 /
11:00 do 15:00

Džungle

Ve spolupráci s rodinným centrem Pískle. Vypravte se s námi na pozoruhodné dobrodružství do Džungle. Slyšíte ten křik papoušků a opičáků? Divočina vás volá! Neváhejte a vydejte se tam s námi!
Budeme cestovat do africké džungle, měnit se ve zvířata, poznávat nové kamarády, divočit s nimi i odpočívat. Nezapojí se jen děti, ale i rodiče, což má pozitivní vliv na posílení rodinných vztahů a zlepšení vzájemného porozumění.
Cena: 100kč/osoba
Oběd: K obědu můžete využít restauraci přímo ve Vinohradském pivovaru a nebo doporučujeme poobědvat s Pískletem - společné menu (upřesníme) za sníženou cenu taktéž přímo ve Vinohradském pivovaru
Hlaste se předem, kapacita míst je omezena, a to na email
rc-piskle@seznam.cz
Napište nám, prosím, do emailu počet zúčastněných z rodiny a věk dětí.
Dotazy: 776 863 062

1 / 3 / 2016 / 21:00

J.J. Big Band

Přesně v devět večer v úterý 1. března se v sále Vinohradského pivovaru otevřou naleštěné ventily pravidelně čištěných trubek. V tu chvíli začne J.J. Big Band roztáčet pečlivě ošetřené speciály dle původních receptur Raye Charlese, Eddieho Harrise, Milese Davise a Stevieho Wondera. Gejzír synkop ve stylu Earth Wind and Fire a Tower of Power vytvoří luxusní hladinku, kterou v průběhu večera rozvlní rafinovaně naaranžovaný swing Sammyho Nestica a Cole Portera. Pro příznivce exotických příchutí je samozřejmě připraveno i několik importovaných latinskoamerických hitů, servírovaných tradičním způsobem. A pokud by se naše nabídka někomu zdála pořád ještě poněkud dietní, může si vychutnat některý ze super strongů od Big PHAT Bandu o stupňovitosti až 180 BPM, znalci oceňovaných zejména pro jejich nezaměnitelný říz.

J.J. Big Band je orchestr který se před lety zformoval kolem známého trombonisty a pedagoga Jana Jakubce (Orchestr Karla Vlacha, HDK...). Ten do kapely přinesl to nejlepší z klasického světového repertoiru a založil tradici pravidelných bigbandových koncertů v pražských Čakovicích. Pod jeho vedením natočil orchestr v roce 2010 své debutové album ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně. V současnosti se repertoir kapely zřetelně mění, orchestr hraje víc pop, latin a funky a zkouší i nová aranžmá současných autorů. V loňském roce získal první místo v autorské soutěži na Mezinárodním hudebním festivalu v České Kamenici. Příležitostně spolupracuje se sólisty zvučných jmen i hlasů, jako je držitelka Thalie Dasha, entertainer Ondřej Ruml nebo americká zpěvačka Kaia Brown (N.O.H.A).

28 / 2 / 2016 / 16:00

Kocour v botách (Divadlo Toymachine)

Loutková pohádka se zpěvy a ptačím sborem.
Když jeden bratr dostane mlýn a druhý osla, zdá se, že dostat kocoura je smůla. O to víc, když je to vegetarián a myši má za kamarády. Přátelství je ale někdy mnohem víc než půlka království a princezna k tomu. Veselý příběh na motivy známé pohádky bratří Grimmů, u kterého si s námi zamňoukáte známé mňaulodie.
Koncept, režie, hrají: Tomáš Podrazil a Tomáš Běhal
Délka představeni: 40minut

21 / 2 / 2016 / 16:00

HRNEČKU VAŘ (Kejklíř)

Uvidíte věci nevídané, uslyšíte věci neslýchané. Celý svět v jediné bedýnce, veškeren život na jediném stolku: theatrum mundi neboli divadlo světa z lípy, hadříků, peří a starých českých pohádek, ku poučení, pobavení i varování veškerého lidu, dítek, mládeže i kmetů. Třičtvrtěhodinový výběr z pohádek Stolečku, prostři se!, Hrnečku, vař!, O kohoutkovi a slepičce, Strejček Příhoda, Červená Karkulka, O Smolíčkovi či Otesánek. Staré české pohádky na divadlo převedl a dle chutě a nálady ctěného publika hraje Luděk Richter, spolupráce Věra Čížkovská.
Pro děti od 4 let i pro dospělé, nejlépe pak pro všechny dohromady.
Délka 45 minut

18 / 2 / 2016 / 17:00

OPEN DATA STAND UP - neopakovatelný večer s otevřenými daty

Přáli byste si vidět v Česku internetovou či mobilní aplikaci, s níž máte zkušenosti v zahraničí? Máte zajímavý nápad, ale chybí vám k tomu nějaký dataset? Jste přesvědčeni, že existují data, která by si zasloužila zpřístupnit veřejnosti prostě proto, že bez nich nebudou v Česku otevřená data "úplná"? Máme plán, přidejte se.
3 minuty na prezentaci
2 doplňující otázky z publika
1 přísný moderátor
Kapacita akce je cca 20 prezentovaných datasetů.
Pořadatelem akce je Fond Otakara Motjela.
Více info na http://bit.ly/1ny4dLx

17 / 2 / 2016 / 20:00

Václav Havel: Vernisáž + Pět tet (Divadlo Na tahu)

Zakázaný spisovatel přichází na návštěvu k Michalovi a Věře, kteří se mu chtějí pochlubit svým bytem a vlastně celým způsobem života. Zároveň mu vytýkají jeho přátele i angažovanost. Po Audienci a Protestu je to další z Havlových vaňkovek, kterou můžete ve Vinohradském pivovaru vidět.
V roce 2010 napsal Václav Havel na žádost Divadla Husa na provázku aktuální dovětek k této hře a nazval jej Pět tet. Zachycuje setkání Vaňka s Michalem a Věrou o několik let později.
Režisér představení Andrej Krob ke hře Pět tet píše: Nedivím se Vaňkovi, že se dlouho nezdrží. Můžeme jen přemýšlet o tom, kam že to vlastně odchází…
Hrají: Eva Maierová, Petr Reindinger, Marek Šimon, Ivo Bureš

14 / 2 / 2016 / 16:00

AFRICKÁ POHÁDKA (Dívadlo)

Na severu Afriky je veliké vedro a poušť, kde nic neroste a vypadá to, že se tam ani nic neděje. Ale to je jenom zdání. U staré studny se to mele - kunamanský kupec a mládenec Voharia se právě perou o co? O kozu! A jak to tak bývá - kdo chce moc, nemá nic a to platí všude, i v Africe. Naštěstí je kolem toho veliká legrace, že se tomu zasmějí děti, dospělí i celá africká vesnice. Režie: Markéta Mráziková Pellarová, hraje: Vojtěch Morava
Délka 45 minut

12 / 2 / 2016 / 20:00

Stand’artní kabaret (VOSTO5)

Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou SNAHA.
Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximální improvizační standart!
Nic víc, nic míň!
Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petar Prokop a Kurt Bauer
Délka představení: 45-60 minut

7 / 2 / 2016 / 16:00

STOPOVÁNÍ ZVÍŘAT - dílna

Na zvířecí masky a život zvířat v zimním lese si možná ještě pamatujete z předvánoční dílny, teď se ale blíží čas karnevalů, doba pro masky jako dělaná. Přijďte si s námi znovu hrát a tvořit. Tentokrát s Alží a Mojou, které pro vás připravily hru na stopování zvířat a vyrábění zvířecích masek. A při tom všem si budeme povídat, čím je které zvíře výjimečné a co asi dělá teď v zimě.
Věk nerozhoduje

Vzpomínkové setkání k nedožitým 70. narozeninám básnířky Vladimíry Čerepkové.
(c) Daniela Horníčková

4 / 2 / 2016 / 20:00

Vladimíra má narozeniny!

Vzpomínkové setkání k nedožitým 70. narozeninám básnířky Vladimíry Čerepkové.
Zveme přátele, známé i ty, kteří prostě obdivují její osobnost nebo dílo, aniž by ji znali.
Zazní její básně, úryvky z dopisů nebo vzpomínky přátel.
Uvidíte fotografie z různých období Vladimířina života.
Hudební doprovod David Cajthaml.

Dětská odpoledne

31 / 1 / 2016 / 16:00

FIALKY A MEJDLÍČKA

Divadelně výtvarná dílna Terezy Durdilové a spol., kde se můžete z holčičky proměnit v babičku a z babičky v holčičku. Pro kluky a dědečky to samozřejmě platí taky! Budeme se inspirovat světem, ve kterém vyrůstaly děti let padesátých, tím co mlsaly, četly, na co si hrály a čeho se třeba i trochu bály. Dílna bude součástí přípravy divadelního představení pro děti, na kterém autoři dílny momentálně pracují.

24 / 1 / 2016 / 16:00

Herecké dílny s Perlou Kotmelovou

Dílny pro děti, které se chtějí dozvědět něco o herectví....o průpravě herce...pohybové....výrazové...o mluvě...o energii...o fantazii. A třeba si i něco málo vyzkoušet. Perla je herečka a režisérka dětských představení, která vedla dětské divadlo nebo učila na herecké škole. Znáte ji možná z divadel Nablízko, Continuo nebo Lodi bratří Formanů. Vaši rodiče ji zase mohli vidět ve filmech …a bude hůř, Mamas and Papas, Tři sezóny v pekle a v poslední době Andělé všedního dne.
Vstupné zvažte sami

17 / 1 / 2016 / 16:00

Divadla Toy Machine: Rytíři

V dobách králů a královen, kdy ještě po zemi chodili draci, se narodil udatný rytíř Jiřík. V jeho krvi koluje dobrodružství, které si dává k snídani i večeři. Ovšem netuší jakou sílu má láska a co pro ni dokáže udělat, aby zachránil sic neznající přesto jistě nádhernou Kateřinu. Aby toho nebylo málo o tuto jistě krásnou princeznu se pře kníže Eman s Drakem. Jak to celé dopadne? Stačí jenom zabít Draka, aby srdce dostalo svého? Představení plné napětí, smíchu a hudby je volně na motivy Legendy o sv. Jiří a jiných příbězích o slavných rytířích.
Připravili: Tomáš Běhal,Tomáš Podrazil
Scénografie: Pavel Heřmann, Tomáš Běhal
Vstupné zvažte sami

10 / 1 / 2016 / 16:00

Divadlo ToTeM: O Nirdhanatovi - indická pohádka

Loutkové představení na motivy lidových pohádek nás přenese do daleké Indie. Vypráví příběh o chudém Nirdhanatovi, který se vydal na cestu k bohům, aby se jich zeptal, proč má tak velikou bídu. Představení je vhodné pro mateřské školy a první stupěň základních škol i pro rodiče s dětmi.
Hrají: Tomáš Machek nebo Tereza a Tomáš Machkovi
Dramaturgie: Tereza Machková
Scénografie: Tomáš Machek ve spolupráci se Simonou Zezulovou a Radovanem Živným
Premiéra 17. května 2014 v rámci oslav 20. výročí Divadla Bedruňka v Brně.
Vstupné zvažte sami.

31 / 12 / 2015 / 20:00

Silvestr ve Vinohradském pivovaru

Těšit se můžete na jedno autorské představení, několik hudebních vystoupení, zpěv, tanec, akrobacii, improvizaci, 3 herce, 2 herečky, 1 silvestrovský klobouček a mnoho dalšího!

>>>
28 / 5 / 2015 / 21:00

JOSKA A KIKI

Dvě holky s kytarama a ukulelem, které se nebojí vlastní tvorby ani Britney Spears. Jejich dlouholeté přátelství mezi nimi vytvořilo pouto pevné jako zadek Dary Rolins a nekonečné jako tetování s ležatou osmičkou. V jejich barvité tvorbě, která dělá radost celé rodině, se zrcadlí celý vesmír.

18 / 5 / 2015 / 20:00

BÁSNICKÝ VEČER 3D

Literárně kulturní časopis H_aluze a Marie Dudilieux uvádí básnický večer 3D.
V přiměřené délce. Ne moc do široka. Zato do hloubky.
Třikrát Děčín, Jedno město: Radek Fridrich, J. H. Kalif, Tomáš Řezníček.
Radek Fridrich (*1968) Básník, prozaik, překladatel, sběratel česko-německého folkloru pocházející z Děčína a žijící tamtéž. Je autorem více než desítky knih. Za sbírku Krooa krooa (2011) získal Literu za poezii. K oceněné knize uvedl: „Krooa krooa je kniha celistvě má, i s těmi kresbičkami horolezeckých cest, i s tou barevností, jako synestetik vidím jméno Radek oranžově, takže vše do sebe zapadá.“
J. H. Kalif (*1977) Narozen v Děčíně, žije tamtéž. V současnosti zaměstnán jako mistr na stavbě. V roce 1998 založil s F. Řezníčkem a D. Ruppem Literární spolek Houby s woctem. Spolu s F. Řezníčkem je vydavatelem soukromých tisků v nakladatelství Vesele mrtvý domeček. Publikoval časopisecky a v almanaších Pět let, Město D (oba Městská knihovna Děčín). Knižně sbírku Norkovna (2005). V současnosti připravuje novou knihu básní a mikropovídek z prostředí stavby.
Tomáš Řezníček (*1969) Děčínský básník a organizátor literárních pořadů. Své texty publikoval ve Welesu, Tvaru, Babylonu, Pandoře atd. Vydal sbírky Druhá strana (1994), Ranžír přede mnou (1999) a Neprávem zvaný Kozodoj (2005).
Autory uvede Emil Hakl.
Vstupné zvažte sami.

12 / 5 / 2015 / 22:00

Hokej v našem pivovaru!

Česko - Finsko na našem velkém plátně ve čtvrtek 14.5. od 20.00 hodin. Těšíme se na společné fandění s podporou našeho výborného piva!

5 / 5 / 2015 / 18:30

ELI VALLEY'S TEMPLE of SELF-HATRED

Americký komiksový tvůrce známý z Prahy devadesátých let je zpět! Poslední léta působí v New Yorku a jde tedy o unikátní možnost setkat se s ním. Vsuvka mezi hokeji s interaktivní slideshow bude probíhat v angličtině.

1 / 5 / 2015 / 10:15 do 17 / 5 / 2015 / 23:30

I KLUB FANDÍ HOKEJI

Vážení příznivci hokeje a vinohradského piva,
v průběhu Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 nezůstaneme stranou a chystáme pro Vás projekci hokejových zápasů na plátno, a to v našem klubu.
Promítání bude probíhat denně, rozpis zápasů budeme upřesňovat. Samozřejmě, že zpočátku mistrovství budeme upřednostňovat zápasy českého týmu, ale všem fandům nabídneme také ostatní zajímavá utkání. Těšíme se na společné fandění s podporou našeho výborného piva!
V průběhu přenosů je klub otevřen všem hostům, kteří mají chuť zápasy sledovat.

28 / 4 / 2015 / 21:00

Garage vs. Malox: Rockový večírek s českými a izraelskými muzikanty!

Slavnostní , ale zcela neformální zakončení týdne Václava Havla a Izraele. Přes den (15:00 - 19:00) probíhají v Knihovně Václava Havla panelové diskuse o česko-izraelských vztazích, večer program završí koncert Garage (CZ) a Malox (ISR) ve Vinohradském pivovaru. Obě kapely jsou zavedenými jmény mimo mainstream svých domovských scén, v obou hraje zásadní roli saxofon, obě vás rozhodně zvednou ze židlí!

27 / 4 / 2015 / 20:00

Autorské čtení z knihy Michaela Žantovského Havel

Michael Žantovský Havla jakožto jeho mluvčí doprovázel už při jeho první cestě do Izraele v dubnu 1990 a tehdejší události v knize zachycuje, stejně jako další z Havlových prvních kroků v prezidentském úřadu. Žantovský byl Havlův dlouholetý přítel a spolupracovník, i tak je ale schopen Havlovo působení vnímat kriticky, s maximální možnou objektivitou a lidskou i odbornou erudicí. Dnes je Michael Žantovský velvyslancem ve Spojeném království, autorské čtení je tedy jednou ze vzácných příležitostí s ním o knize podebatovat.

21 / 4 / 2015 / 20:00

Promítání filmu Bricha + diskuse s tvůrci

Dokument z cyklu Mezi hvězdou a půlměsícem představující malé Československo jako klíčového hráče na Blízkém východě. „Bricha“ je název židovského podzemního hnutí, snažícího se po druhé světové válce dopravit do britské Palestiny ilegální cestou co největší množství poválečných židovských bezdomovců. Československo toto sionistické hnutí aktivně podporovalo i v době, kdy již bylo pod sovětským vlivem. Sovětská podpora židovského státu skončila až v okamžiku, kdy se ukázalo, že se Izrael nestane předmostím pro komunistickou expanzi v oblasti. Film uvede režisér Petr Bok, po projekci bude s diváky diskutovat autor námětu a scénáře Martin Šmok.

19 / 4 / 2015 / 20:00

Divadlo na tahu, Audience

Do hry Audience její autor Václav Havel promítnul své zkušenosti z krátkodobého zaměstnání ve sklepích turnovského pivovaru. Její základ tvoří rozhovor mezi
spisovatelem Vaňkem, koulejícím v pivovaře sudy, a jeho nadřízeným a současně
nedobrovolným donašečem sládkem. Jednoaktovka Audience byla původně napsána pro pobavení několika autorových přátel při jednom ze setkání zakázaných spisovatelů na chalupě Václava Havla na Hrádečku. Navzdory tomu byla záhy hrána v mnoha zahraničních divadlech. Divadlo na Tahu se ji uvedlo již v létě roku 1976, a to při jedné z prvních Zahradních slavností mezi chalupami autora a režiséra na Hrádečku. Režie: Andrej Krob, hrají: Karel Beseda, Radek Bár.
Vstupné 80,- Kč

Divadlo Na tahu, Audience

18 / 4 / 2015 / 21:00

Deep Dixie jazzband, Bergen

Prahou projíždí amatérský norský soubor, který se věnuje čistokrevnému jazzu z New Orleans ve složení trombon, trumpeta, klarinet, saxofon, klávesy a bicí. Navštíví i Vinohradský pivovar, kde si v sobotu večer zahrají. Dveře klubu budou otevřeny všem, kdo mají chuť si je poslechnout nebo si i zatančit. Všichni členové kapely milují dixie, kterému Norové říkají gladjazz – šťastný jazz. Každý si jej může přijít užít spolu s kapelou.

15 / 4 / 2015 / 10:00

Václav Havel a Izrael ve Vinohradském pivovaru

Od 19. do 28. dubna se v našem pivovaru uskuteční program, pořádaný k pětadvacátému výročí navázání diplomatických vztahů s Izraelem a cesty, kterou do Izraele uskutečnil jen pár měsiců po svém zvolení prezidentem Václav Havel. Více informací o připravovaných akcích naleznete v naší sekci "program".

11 / 4 / 2015 / 21:00

Big Business Band (Bergen, NO) – swing & funk z norského Bergenu

Big Business Band (BBB) je klasický big band složený ze studentů univerzity Norwegian School of Economics (NHH) v norském Bergenu. Big band přijímá mezi své členy i zahraniční studenty studující na NHH a na oplátku je navštěvuje v zemích, ze kterých tito studenti pochází. Nyní už podruhé zavítá na návštěvu do České republiky. Můžete se těšit na swing, funk, latinu a jiné světové melodie ve vlastních úpravách.
www.bigbusinessband.no

8 / 4 / 2015 / 10:00

AMERICKÝ VÍKEND VE VINOHRADSKÉM PIVOVARU 10.4. - 12.4.!

Připravili jsme pro Vás víkend americké kuchyně v podání našeho šéfkuchaře pana Řeháčka. Přijďte na vinohradský hamburger, cheeseburger nebo vegetariánský burger. Myslíme i na děti se speciální porcí cheeseburgeru. Kromě burgerových specialit nabídneme také pečená kuřecí křídla nebo pečená vepřová žebra s barbecue omáčkou, případně skvělé cibulové kroužky smažené v pivním těstíčku či sýrovou quesadilu. To vše za doprovodu našeho výborného piva!

7 / 4 / 2015 / 21:00

Bob Log III

Bob Log III je americký zpěvák, skladatel a hudebník, který vystupuje na koncertech ve speciálním obleku a helmě se zabudovaným telefonním mikrofonem. Jeho nástroji jsou kytara a upravená bicí souprava. Bob, který působí na hudební scéně od roku 1990, se narodil v Chicagu, ale vyrůstal v Arizoně. Než začal vystupovat samostatně, hrál se skupinou Doo Rag. Jeho vystoupení bývá označováno za bluespunkovou taneční show a v našem pivovaru se uskuteční v rámci Prague International Bluenights.

2 / 4 / 2015 / 21:00

Kadé chim

Kapela Kadé chim hraje folkrock tak trochu ve stylu irských Pogues, ovšem v její tvorbě se ozývá jak rock či punk tak i vlivy východoevropské (zejména balkánské), české lidové i alternativní hudby.
Při koncertě u příležitosti oslavy 21 let existence souboru se na podiu představí bývalí členové předchozích formací, které tuto kapelu pod různými názvy (Sen Vesen, the Weltmeisters) během té doby tvořily. Zazní i písně, které osloví pamětníky, ale v nových aranžích jistě osloví i nové publikum.

30 / 3 / 2015 / 20:00

Jáchym Topol – Trnová dívka

HOROR A HUMOR DOBY KAMENNÉ
příběhy severoamerických indiánů ze své knihy Trnová dívka čte Jáchym Topol.

17 / 3 / 2015 / 21:00

Akolada - Kateryna Kolcová - Tlustá a Borisav Prelic

Slovo Akoláda je hudební termín, který označuje společnou taktovou čáru. Ale nejenom to. Jsou to i různé nástroje nebo například i hlas a kytara. Nástroje mluví stejným hudebním jazykem, i přes svoji různost si rozumí navzájem. Vnímají odlišnost kultur i citu. Na koncertě zazní ukrajinské, makedonské, srbské, polské, židovské písně; také uvedeme autorské písně s texty Ester Kočičkové a Renaty Paligi.

9 / 2 / 2015 / 10:00

Velveti ve Vinohradském pivovaru

Legendární Velvet Underground Revival vystoupí v našem klubu již tento pátek 13. 2. od 20:30.
Vstupné 150 Kč.

30 / 1 / 2015 / 21:00

MAGDA NAVARRETE & BALKALATIN CONNECTION

Srdečně zveme na další hudebně-gastronomickou party v našem pivovaru! 30. leden v 21:00 h vystoupí Magda Navarrete, nejvýznamnější představitelka polské World-music spolu s českými muzikanty z the Love Songs Orchestra v projektu BalkaLatin Connection. ›››

19 / 1 / 2015 / 10:00

Promítání - Česká pivní válka

Promítání filmu Jana Látala (vulgo Liška) Česká pivní válka u nás v pivovaru v úterý 20. 1. ve 20, 00 hodin!

10 / 12 / 2014 / 10:00

Balkánský večírek

V pátek 12. prosince 2014 pořádá v pivovaru náš kamarád Alen Kovačevič a Integrační centrum Praha o.p.s., nezisková organizace věnující se integraci uprchlíků, balkánský večírek s hudbou, zpěvem, tancem…..

21 / 11 / 2014 / 10:00

CHARITATIVNÍ AKCE ROCK FOR KIDS U NÁS V PIVOVARU

Díky všem za návštěvu a podporu každoroční charitativní akce Rock for Kids na podporu dětí v dětských domovech pořádané naším kamarádem Michaelem Kahnem minulý pátek u nás v pivovaru.

10 / 11 / 2014 / 10:00

Naše pivo je na čepu od pátku 14. listopadu

Přátelé, máme pro Vás další výbornou zprávu. Náš první světlý ležák už dozrál, hořkost se stále zakulacuje, chuť dále ladíme. Od pátku 14.listopadu Vám poprvé nabízíme pivo uvařené přímo ve Vinohradském pivovaru. Děkujeme Vám za přízeň.

7 / 11 / 2014 / 10:45

TA- DÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!

Váženi přátelé a příznivci piva a našeho pivovaru, s radostí vám oznamujeme, že jsme držiteli všech potřebných povolení a v PONDĚLÍ 20. ŘÍJNA otevíráme. Přijďte a pak už docházejte stále! Naše první pivo je rovněž uvařeno, ale ještě bude tak dva tři týdny ležet. Proto zatím podáváme pivo uvařené naším sládkem v jeho druhém pivovaru. Kuchyně bude v plném provozu od začátku. Prosím, šiřte tyto dobré zprávy, v novinách takových moc nenajdete!